Szűrés esemény kategóriák szerint
Szűrés eseménytípus szerint
« szombat május 25, 2013 »
szo
Kezdő időpont: 2013.05.25. 09:00

A tavalyi sikeres rendezvényhez hasonlóan az idei évben is megrendezésre kerül a

Digitális pedagógus konferencia

Idézet a konferencia honlapjáról:
"Az információs társadalomban, a digitális generációk tanítóiként és nevelőiként számtalan olyan kérdéssel és megoldandó feladattal találkozunk, amelyeknek nagy része az infokommunikációs eszközök és web2.0-s szolgáltatások használatának módszertani és technikai különbségeire vezethető vissza. Az IKT használata befolyásolja az olvasási, kommunikációs, információfeldolgozási, tanulási szokásainkat; átalakítja mindennapjainkat.
A pedagógus szerepét az információs társadalomban újra kell értelmeznünk: a korábbi szerepfelfogások és elvárások mellett megjelennek újak, amelyekkel azelőtt nem szembesülhettünk. A tanár többé nem jelenhet meg az osztályban a tudás és az információk egyedüli és kizárólagos forrásaként, és nem csupán az iskola falain belül tanulhatnak a diákok."