HHH

E-tanulás és hátránykompenzáció - műhelymunka

2014.09.29. 19:53
Europe/Budapest

Az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. a „XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció) II. szakasz (TÁMOP-3.1.1-11/1-2012-0001)" kiemelt projekt keretében gyakorlatorientált műhelymunka-sorozatot szervez. A sorozat aktuális, három alkalommal megrendezésre kerülő tematikus egységének fókuszában az e-tanulás és hátránykompenzáció témaköre áll.

Megyei helyszín: Zalaegerszeg, Csány László Közgazdasági Szakközépiskola,

Első nap az iskolában: közösségépítés, csoportfejlesztés

Az alábbi játékos gyakorlatokat az első tanítási napra ajánlom. Eszköz igényük csekély, pedagógiai, képességfejlesztő, és ráhangoló hatásuk viszont figyelemre méltó. Érdemes vállalkozni egy vidám, kötetlen előkészítő napra!

Köszönet a kolléganőknek: Verának és Ildikónak, akiknek korábbi gyűjtéséből több játékot illesztettem be.

IPR pályázat - 2014

Kedves Kollégák!

Megjelent a 2014. évre vonatkozó IPR pályázati kiírás

• az önkormányzati fenntartású óvodák,
  • a nem állami, nem önkormányzati fenntartású, valamint állami felsőoktatási intézmények által fenntartott köznevelési intézmények

részére.

A fenntartónak kell május 9-ig benyújtania a pályázatát. A felhívás, útmutató, adatlapok és nyiltkozatok az Emberi Erőforráskezelő honlapján elérhetők.

IPR támogatás igényelhető

A Magyar Közlöny mellékleteként megjelenő Hivatalos Értesítőben megjelent a 2012/2013. tanév második félévére vonatkozó - állami fenntartású intézményeknek szóló - 24/2013 (VIII.1.) EMMI utasítás az esélyegyenlőséget szolgáló támogatások rendjéről. A támogatási igények benyújtási határideje a Tankerületek felé augusztus 15. A támogatás  augusztus 31-ig használható fel.

Útravaló pályázat

Kedves Kollégák!

Az EMET honlapján megjelent a 2013/2014 es tanévre vonatkozó Útravaló - MACIKA pályázati kiírás. A beadási határidő július 30.

Megjelentek új tehetségsegítő pályázati kiírások

Érdemes ellátogatni az Emberi Erőforrások Minisztériuma, és a Támogatáskezelő honlapjára, ahol többek között nyári tehetségsegítő programokat, tehetséges hátrányos helyzetű diákokat, kisiskolák és óvodák tehetségfejlesztő programjait, a mentori munkát, tehetségsegítő tevékenységet, jó gyakorlatok adaptációját, diáksportot is célzó pályázati kiírások jelentek  meg.

Közlemény az IPR-adatválozások bejelentéséről

Az Integrációs Pedagógiai Programban (IPR) részt vevő intézmények adatváltozásának bejelentéséről jelent meg közlemény az EMET honlapján. Beküldési határidő május 15.

Változik a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzet fogalma

Március 18-án az országgyűlés elfogadta a 2013. évi XXVII. törvényt (a szociális és gyermekvédelmi tárgyú törvények módosításáról), amellyel 2013. szeptember 1-jétől módosulni fog a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzet meghatározása.

A HH és HHH fogalmakra vonatkozó 45.§ (belépést követően) a csatolt mellékletben olvasható. A teljes törvénymódosítás szövege pedig elérhető ide kattintva.

A portfólióról

A portfólióról, annak gyakorlati alkalmazási lehetőségeiről tartottam Zalában több helyen előadást az elmúlt hetekben. Két tekintetben vizsgálódtam: a tanulói portfólió és a pedagógus portfólió tekintetében. Az előadásokat kísérő prezentációm az alábbi mellékletben tekinthető meg.

A HHH tanulókat nevelő intézmények és a vonatkozó jogszabályok

Az intézményi alapdokumentumok módosítását megelőzően érdemes tanulmányozni a változó jogszabályok halmozottan hátrányos helyzetű gyermekekre vonatkozó pontjait is. Az ehhez kapcsolódó elemekből készítettem egy kivonatos összegzést, mely a csatolt mellékletben olvasható.