oktatás

VI. Oktatás-Informatikai Konferencia

2014.02.07. 10:00
Europe/Budapest

Hatodik alkalommal kerül megrendezésre az OktatásInformatikai Konferencia.

Forrás a konferencia honlapjáról.

A konferencia célja, hogy szakmai találkozási lehetőséget biztosítson azoknak, akik az e-Learning területén oktatási, neveléstudományi, pszichológiai, gyógypedagógiai és óvodapedagógiai témakörben kutatnak, fejlesztenek, vagy éppen a hétköznapok gyakorlatában dolgoznak.

A konferencia kiemelt témakörei:

13. EDUCATIO oktatási szakkiállítás

2013.01.18. 09:00
edu.jpg

13. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás 2013
Közel 200 kiállító és 30 000 látogató, szinte valamennyi hazai felsőoktatási intézmény standja és a legújabb oktatási fejlesztések, taneszközök, módszerek!

2013. január 18-19.

HUNGEXPO „G” pavilon

Képek és a szöveg forrása, illetve további információ:

V. OKTATÁS-INFORMATIKAI KONFERENCIA

2013.02.08. 10:00
2013.02.09. 15:00
okt_inf.jpeg

A konferencia kiemelt témakörei:

Drupal lehetőségei az oktatásban a Twitter kapcsán

drupman.jpeg

A legutóbbi Digitális médiaműveltség és korszerű internetes lehetőségek alkalmazása... képzésen éppen azt bizonygattam a kollégáknak, hogy bár nem vagyok megrögzött Twitter használó, az utóbbi hónapokban a hasznos információim jelentős hányadát a Twitter csatornáimon - a Twitter-en követett ismerőseimtől - kaptam.

Oktatás-Informatikai Konferencia

2012.02.03. 09:00
2012.02.04. 15:00
okt_inf.jpeg

Az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar, Neveléstudományi Intézetének lelkes szakemberei a negyedik alkalommal szervezik meg, az oktatás és informatika közös területét érintő - már hagyományosnak tekinthető - konferenciájukat.

Helyszín:
ELTE Pedagogikum Központ - ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar
Budapest, Kazinczy utca 23-27.

Időpont:
2012. február 3-4.

Kooperatív munkaforma alkalmazása a Zala megyei általános iskolák pedagógusainak gyakorlatában

Írásomban a Zala megye általános iskoláinak pedagógusai körében a kooperatív tanulásszervezés gyakorlatáról végzett kutatásom eredményeiről számoltam be. A kutatás elemzését megelőző reflektív értekezéseim pedig a szakirodalom alapján foglalják össze a kooperatív munkaforma eredményes gyakorlati alkalmazásához alapvetően szükségesnek vélt elméleti hátteret.

Halmozottan hátrányos helyzetű tanulók a magyar oktatási rendszerben, az IPR megvalósulása Zala megye általános iskoláiban

A szakirodalmat olvasva számtalan helyen találunk utalást és alátámasztó kutatási eredményeket arra vonatkozóan, hogy az oktatás minősége és eredményessége erősen befolyásolja a tanulók későbbi boldogulását, kereseti lehetőségét, szociális helyzetét. Így az oktatási rendszer az egyenlő esélyek biztosításával a társadalmi mobilitás egyik legfontosabb eszköze.

Netgeneráció az iskolapadban

slideshare_550x150.png

Az elmúlt napokban egy igazgatói munkaközösségi foglalkozáson, és több iskolában is folytattam beszélgetéseket kollégákkal, a netgenerációról, és azokról a lehetőségekről, amit a pedagógusok tehetnek.

A prezentációt megosztottam a fiókomban.
Beágyazva itt alul is látható.