Szakmai önmegvalósítás

A mentortevékenység a szakmai önmegvalósítás egyfajta lehetősége a pedagógus számára. Vajon mennyire fognak élni ezzel a lehetőséggel?

Túlterhelt vagyok, most

Túlterhelt vagyok, most tanulom, hogy az időbeosztó -kompetenciámat hogyan tudnám fejleszteni

Tanulj meg nyitott szemmel

Tanulj meg nyitott szemmel aludni!

Azért nem olyan vészes.

Azért nem olyan vészes. Szerinted van annyi igény, hogy olyan sok mentorra lenne szükség?

2005 után már csak szakvizsgával lehet mentorálni.

A mentor előbbre tart az önmegvalósításban

Amint a mostanság népszerű jó gyakorlatok esetén, mindenféle intézményi innováció mögött ott vannak az un. szikrák, amik viszont soha nem az intézményből pattannak ki, hanem mögöttük ott van az egyes szakember. Ezek a kollégák, akik az innovációt elkezdték, gondozzák, elöl viszik a létrát, segítik az intézményüket a fejlődésben. Viszont ezek a kollégák azok, akik a szakmai önmegvalósítás terén is előbbre tartanak, mint azok, akik semmiféle fejlesztésben nem vesznek részt. A mentorok értéket közvetítenek, valami jót terjesztenek, ami a jövőben nem csak a szorosan vett mentori feladatokra fog leszűkülni, hanem különböző internetes csatotnákon is meg fog nyilvánulni. Elkezd hozzászólni fórumokhoz, esetleg blogot indít, perzentációit, szakmai anyagait megosztja a nagyobb nyilvánossággal.

Bedő Ferenc

önzetlen internetes mentorok

Információk, gondolatébresztők, biztató, továbbgondolásra ösztönző  szavak, megosztások, gyűjtemények,......... stb

Virtuális mentorálás?

Akkor már mentorált vagyok!

Szeretnék én is élni ezzel a lehetőséggel! :)