Vörös foltok a szem körül a bőrön

Milyen betegségre utalnak a vörös foltok?

Mi okozhatja, és hogyan kezeljük az ekcémás panaszokat? Az ekcéma jól látható tünetei mögött sok esetben nehéz felfedezni a kiváltó okokat.

vörös foltok a szem körül a bőrön

Úton az allergia felé Az atópiás ekcéma veleszületett allergiás hajlam alapján kifejlődő, visszatérő és gyakori betegség. Az allergiára hajlamos csecsemőknél 2 éves kor alatt ekcémás bőrtünetek jelentkezhetnek, melyek táplálék allergiával is társulhatnak, majd 2 és 3 év között gyakori a savós középfül-gyulladás és végül óvodás-kisiskolás korban megjelennek a jellegzetes allergiás tünetek: köhögés, szemviszketés és orrfolyás.

Kiütést kapok tőle! Atópiás dermatitisz felnőttkorban is jelentkezhet, azonban a beteg részletes kikérdezése során rendszerint felfedezhetők olyan korábbi tüneteket, amelyek a betegségre való hajlamot előre jelezhették. Ez lehet például a nagyon száraz bőr, vagy más allergiás tünetek, esetleg  szénanátha.

Piros foltok a szem körül

Ennél gyakoribb, hogy felnőtteknél a tüneteket kontakt vagy irritatív eredetű ekcéma okozza. Ez esetben a panaszokat valamilyen külső tényező, sokszor a hétköznapok során gyakran használt tárgy, kozmetikum, vegyszer váltja ki. Súlyosabb esetben a közvetlenül érintkező bőrfelületek mellett más testrészen is megjelennek hasonló tünetek.

vörös foltok a szem körül a bőrön

A felnőttkori ekcéma kialakulása, vagy súlyosbodása gyakran összefügg a beteg életében bekövetkezett változásokkal, betegségekkel, stresszhelyzettel is. Életkorral változó tünetek Az ekcéma tünetei szabad szemmel is jól láthatóak.

Vörös és viszket? Lehet téli bőrszárazság, de ekcéma is!

Vörös foltokkal, először nedvedző hólyagocskákkal jelentkezik, majd a hólyagok felszakadva beszáradnak. Az ekcémás tüneteket rohamszerű viszketési ingerek kísérik. A gyermekkori formára a rendkívül száraz bőr mellett a végtagok hajlataiban, a nyakon, a fül mögött és a szem körül kialakuló, általában erős viszketéssel járó bőrgyulladás a jellemző. A tinédzser- és felnőttkori formánál a fenti tünetekhez a tenyereken és a talpakon megjelenő ekcéma is társulhat.

Az ekcéma vizsgálata Az ekcéma diagnózisának első lépése a beteg részletes kikérdezése. A kivizsgálás menetét az egyéni tünetek, vörös foltok a szem körül a bőrön határozzák meg.

vörös foltok a szem körül a bőrön

Az allergia vizsgálat segítségével meghatározható, hogy a tüneteket élelmiszer, pollen, környezeti anyag, esetleg illatszer provokálja-e. Szükség lehet fogászati, gégészeti, belgyógyászati kivizsgálásra is. Az ekcéma kezelése Az ekcémás tünetek általában helyi szteroid készítményekkel kezelhetők.

vörös foltok a szem körül a bőrön

A krémeket kúraszerűen használjuk, a panaszok jelentkezésekor. Az erős hatóanyagú készítmények viszonylag rövid idő alatt szüntetik meg a gyulladást.

Vörös, viszkető foltok: az ekcéma

A tünetek enyhülésekor, úgynevezett immunmoduláló helyi készítményeket is alkalmazunk, melyek a hosszabb tünetmentes állapot megőrzését is elősegítik. Megfelelő körülmények mellett alkalmazott immunmoduláló szerek hosszú távon is biztonságosak, megakadályozzák a gyulladásos folyamatok kialakulását, anélkül, hogy a bőr szerkezetét károsítanák.

vörös foltok a szem körül a bőrön

Az érintett bőrfelületen hetente kétszer alkalmazzuk, úgynevezett fenntartó kezelésként. A terápia fontos része a száraz bőr megóvása, a rendszeres bőrápolás, lipidpótlás biztosítása. Az ekcéma nem minden formája gyógyítható véglegesen, de a kiváltó okok elkerülésével, a gyulladás megszüntetésével tünetmentes állapot érhető el.

vörös foltok a szem körül a bőrön

Tanácsok a mindennapokra ekcémásoknak A natúrkozmetikumok használata javasolható, de tudnunk kell, hogy bizonyos gyógynövények allergiás reakciókat is kiválthatnak.

Tisztálkodáshoz és szépségápoláshoz válasszunk inkább a gyógyszertárban beszerezhető, speciálisan az ekcémás bőr ápolására kifejlesztett illatanyag- és színezékmentes készítményeket! Az étkezések során — a táplálékallergiás betegek kivételével — nem szükséges külön diétát tartani.

Táplálkozásunk legyen változatos, friss összetevőkben gazdag.

Miért jelennek meg a vörös foltok a szemek alatt?

A tartósítószereket és adalékanyagokat érdemes elkerülnünk. Az erős, fűszeres ételek fogyasztása nem javasolt, mivel ezek a verejtékkel távozva fokozhatják a tüneteket. Az ekcémás betegeknek nagy figyelmet kell fordítaniuk bőrük megfelelő hidratálására.

Kádban való hosszas fürdőzés helyett válasszuk inkább a zuhanyozást, utána speciális testápoló használata ajánlott. A ruházat megválasztásánál ügyeljünk rá, hogy a bőrrel lehetőleg csak pamut ruhanemű érintkezzen, kerüljük a műszálas anyagokat és a gyapjút.

Pöttyösen nem az igazi - Okos Doboz

Dermatica a rovat legfrissebb cikkei A laktózérzékenység jelei Óvintézkedések hideg idő esetére Orrcsepp vagy orrspray? Endometriózis: Kalauz barátoknak, tes Amit az aftáról tudni érdemes Kapcsolódó cikkek.

• Milyen betegségre utalnak a vörös foltok? - HáziPatika
  • Kenőcs d panthenol pikkelysömörhöz
  • Kiszáradt, hámló bőr a szemkörnyéken: 7 betegség, aminek a tünete lehet - Szépség és divat | Femina
  • Piros szétterülő folt a lábán
  • Rumvörös foltok az arcon
  • Alultápláltságot jelent.
  • A bőr körüli bőrpír a legtöbb esetben az allergiás reakció megnyilvánulását jelzi.
  • Vörös és viszket? Lehet téli bőrszárazság, de ekcéma is! - EgészségKalauz